Sleva na školní foto, sleva 20% na foto na stěnu.
Romana Marie Jokelová

Romana Marie Jokelová

Jsem holka, o který budete při focení vědět – mám "šíro", takže bývám v centru dění – díky tomu budou fotky hodně dynamický. Samozřejmě se umím i stáhnout a zachycovat dění kolem sebe z dálky, pokud vycítím, že je pro to vhodná chvíle. Nezáleží na tom, zda fotim svatby, páry, rodinky, portréty, těhotenství, porod či koncerty – baví mě snad úplně všechno. Bez příkras. Prostě tak, jak to je. Fotka a focení je moje #laskavole!

Romana Marie Jokelová

Něco osobního o Romče
Primárně se fotce věnuju jakožto markeťačka Kvalitních fotek (dřív i novinářka), která více jak 10 let s láskou mačká spoušť svýho foťáku. Jsem psí máma. Mám ráda pohodičku a klid – v životě i při focení. Žiju v Pelhřimově a jsem šťastná, když mohu objevovat krásy naší planety.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Po celé České republice, ale vyrazit za její hranice pro mě není žádný problém. Už jsem fotila i svatbu na Sumatře…

Co máš na focení ráda?
Kontakt s lidmi. Komunikaci, emoce… a miluju ty okamžiky, kdy dostanou do rukou fotky, kde mají možnost vidět kouzlo všední krásy. Jak se dětí smějí, když si s nimi rodiče hrají. Jak se na sebe novomanželé podívají poté, co si řekli své ano. Miluju fotku i proto, že si díky ní moji klienti připomenou, co cítili, když například poprvé drželi v ruce své malé…

foto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelová

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Fotim reportážně a dokumentárně, ale jsem ráda, když mohu při focení svatby vyfotit i pár pěkných portrétů. Takové portrétování má své kouzlo – novomanželé mají konečně chvíli pro sebe. Mají čas si uvědomit své prožitky, emoce a užít si jeden druhého.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Asi to, že nic nehrotim. Je pro mě opravdu důležité, aby se po focení podívali na fotky a řekli si „Tak to jsme přesně my!“. A tak svým klientům říkám, ať si na focení vezmou to, v čem se cítí dobře, pohodlně, hezky. Ať jsou sladění, nebo taky ne – je to jen na nich a na tom, co chtějí, aby z fotek vyzařovalo – přirozenost a fakt, že jsou sami sebou. A to důležité… Nikoho nešteluju do nepřirozených póz. Lidi, které fotím dělají při focení jen to, co dělají běžně. Pokud však z fotografovaných vycítím, že by potřebovali vést, pak tak ráda učiním.

foto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelová

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Součástí fotobalíčků mám vždy nějaké tištěné výstupy a podle balíčku jsou to fotky v obálce, fotky ve fotokrabičce nebo fotoknihy. Nad rámec balíčků nabízím fotoknihy, minirámečky a foto na stěnu.

foto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelováfoto Romana Marie Jokelová
Ověřeno zákazníky