Monika Chaňo

Monika Chaňo

Foťák jsem poprvé vzala do ruky v roce 2009 a od té doby jsem ho už nepustila. Moje práce pro mě není a nikdy nebude jen o focení. Miluju přirozenost, momentky, opravdovost a taky detaily. Svoje klienty fotím často řadu let, chodíme na kafe, s dětma na hřiště atp. U mě je to víc, než jen focení.

Monika Chaňo

Něco osobního o Monice:
Jsem dobrodružná duše věčně na cestách. Jsem snílek, zvířomil a tak trochu blázen. Manželka, máma, podnikatelka. Žena mnoha rolí. Milovnice Hvězdných válek, dobrýho jídla a tvrdý muziky. Vystudovala jsem střední veterinu a VFU (Ochrana zvířat a welfare), stal se ale život a já už neběhám po kravínech nebo laborkách, ale s foťákem v ruce dokumentuju lásku.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Nemám preferovanou oblast. Za klienty jezdím po celé České republice. Už několikrát jsem si za focením udělala výlet i za hranice republiky.

Co máš na focení ráda?
Pro mě je to skoro jako mít kouzelnou moc. Člověk zmáčkne tlačítko a zachytí na vždycky prchavou chvíli. Ne, že bych dopis z Bradavic dostala :D. Na focení miluju to, že je to trvalá hmatatelná vzpomínka.

foto Monika Chaňofoto Monika Chaňo

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Jsem reportážní typ.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Chci je poznat. Než se vůbec domluvíme na focení, trochu si popovídáme, ať vím, že jsem opravdu ten, koho hledají. Během focení si na nic nehraju, povídám si s nima, rozesmívám je, nepózuju a nešteluju do nějakých formací. Spíš je nenápadně přirozeně navádím a zkrátka zaznamenávám to, co mezi sebou mají.

foto Monika Chaňofoto Monika Chaňo

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Ze svatebního focení si odnesou vyvolávaný fotky a fotoknihu.

foto Monika Chaňofoto Monika Chaňofoto Monika Chaňofoto Monika Chaňofoto Monika Chaňo
Ověřeno zákazníky