Sleva na školní foto.
Mirka Vymětalová

Mirka Vymětalová

Fotografii chápu jako řemeslo, které se musí dělat poctivě a s láskou. Baví mě sledovat, jak se vyvíjí technika, styly a trendy, přesto jsou pro mě nejdůležitější emoce a světlo.

Mirka Vymětalová

Něco osobního o Mirce:
Fotce se věnuju už dlouho, v průběhu let mám intenzivnější a méně intenzivní období. První opravdové fotografování mě potkalo v půlce devadesátek, takže jsem si pěkně zamáchala ve vývojce :-). Asi od té doby mám za hotovku to, co končí na papíře. Poslední velká fotící vlna mě nabrala asi v roce 2015 a na ní se vezu dosud.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Na jižní Moravě, zejména na Brněnsku a Vyškovsku.

Co máš na focení rád?
Poznávám nové lidi, nová místa, zážitky a příběhy.

foto Mirka Vymětalováfoto Mirka Vymětalová

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Asi jsem kombinací obou. Miluju portrét a nechávám se vtáhnout do děje při reportáži. Zejména svatební focení je dost multižánrové.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Snažím se, aby lidé na mých fotkách byli sami sebou, chci zachytit jejich příběh. Pokud je to však potřeba s pózováním pomůžu. Taky záleží na typu focení: pokud dělám svatby, plesy, hody... snažím se být nenápadná, ale při portrétu zejména „nemodelů“ se je snažím navádět a pomáhat, aby byl výsledek co nejlepší. Jo – a jsem fajn holka :).

foto Mirka Vymětalováfoto Mirka Vymětalová

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Okouzlily mě fotoknihy, ty od Kvalitních fotek jsou úchvatné. Z téměř každého focení si klienti odnesou také několik vyvolávaných fotografií – můj oblíbený povrch je silk. Krabičky na fotky s personalizací a fotoobrazy.

foto Mirka Vymětalováfoto Mirka Vymětalováfoto Mirka Vymětalováfoto Mirka Vymětalováfoto Mirka Vymětalová
Ověřeno zákazníky