Martin Holík

Martin Holík

Ahoj, jako kluk jsem začal fotit pro neziskovky, postupně jsem se přeorientoval na zahraniční konflikty, kdy jsem za fotky z Izraele dostal své první ocenění na Czech Press Photo. Postupně jsem ale zjistil, že válka není pro mě a začal jsem fotit svatby. A ty fotím už skoro 15 let a mám jich za sebou přes 500.

Martin Holík

Něco osobního o Martinovi:
Moje osobní BIO se od toho profesního moc neliší, protože fotkou žiju. Studoval jsem na ITF, nicméně to bylo v době, kdy jsem se už fotkou živil a kdy jsem vyhrával soutěže se svými sociálními dokumenty – několik ocenění na CPP, na Slovak Press Photo jsem byl první oceněný Čech, nominace na Wolrd Press Photo master class a spousta výstav doma i po světě. Ve volném čase fotím a věnuji se bojovým uměním, abych si vyčistil hlavu a trochu se vyblbnul. Přes zimu jezdím po světě.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Na Moravě.

Co máš na focení rád?
Miluju, že se mohu potkávat stále s novými a novými lidmi, navštěvovat další a další místa ale co mě nejvíc naplňuje, to je radost v očích klientů, kteří ode mě dostanou fotky. Vpodstatě jim zastavím čas, uložím jejich emoce a štěstí do fotek. To je prostě dokonalej pocit.

foto Martin Holíkfoto Martin Holík

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Jsem profík, zvládnu jak reportáž, kterou jsem se naučil právě na zakázkách v zahraničí, tak portréty, které mě neskutečně baví. Fotograf svateb by měl zvládat obě disciplíny.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Za ty roky focení svateb jsem se naučil pár fíglů, jak lidi uvolnit. Hlavně mám ale hodně dobrý odhad na povahy lidí a umím tak zvolit správnou strategii, takže ani ten největší introvert se před mým objektivem nestydí.

foto Martin Holíkfoto Martin Holík

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Jednoznačně fotoknihy. Jsem zastáncem fotoknih, které umí vyprávět příběh komplexně a chronologicky tak, jak se odehrával. Kvalitní fotky mají navíc kvalitní fotoknihy.

foto Martin Holíkfoto Martin Holíkfoto Martin Holíkfoto Martin Holíkfoto Martin Holík
Ověřeno zákazníky