Sleva na školní foto, sleva 20% na foto na stěnu.
Lucie Urban

Lucie Urban

K výtvarnu jsem tíhla odjakživa a hledala jsem způsob, jak zachytit dění okolo sebe. Našla jsem ho ve focení. Od cvakání na první chytrý telefon k dnešnímu dni uběhlo více než 10 let a mnohé se změnilo. Aktuálně jsem v posledním ročníku na magisterském studiu v Ústí nad Labem na v ateliéru Fotografie, proto jsou pro mě různé přístupy důležité v mé tvorbě.

Lucie Urban

Něco osobního o Lucii:
Asi mám v sobě ještě málo kávy, ale momentálně mě nenapadá nic, co by stálo za zmínku. Tak třeba příště.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Primární zázemí má v Praze, také se pohybuje ve Zlíně, ale pro dobrou práci je schopná cestovat kamkoliv.

Co máš na focení ráda?
To nejdůležitější a první, co vždy uvádím, musíte mít rádi lidi. Vždy jsem byla spíše tichý pozorovatel a baví mě potkávat různé typy. Řekla bych, že to mi zůstalo. Mnohdy mě i mile překvapí, jaká témata prolomí ten "první led". Ale ten pocit, že když je fotící den, je k nezaplacení. U ničeho jiného jsem to zatím nezažila, velmi specifická radost a také poté únava.

foto Lucie Urbanfoto Lucie Urban

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Upřímně, mám ráda obojí. V tom mi focení přijde rozmanité a naplňuje mě. Čas, který si udělám na portréty a mohu se jim více pověnovat, je pro mě stejně silný jako reportážní fotografie.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Důležité je pro mě trochu více poznat dotyčné před focením. S každým je to vždy docela jiné a také záleží na typu zakázky. U portrétů v mém ateliéru si dáme kávu, pustím dotyčné/mu hudbu, kterou má rád a povídáme si. V případě rodinného focení zase preferuji domov rodiny. Tam, kde to znají, jsou uvolnění. U svateb se vždy s páry potkávám, abychom si mohli popovídat a trochu si na mě zvykli.

foto Lucie Urbanfoto Lucie Urban

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Kvalitní fotky jsem objevila na sociálních sítích, když jsem hledala někoho v Česku, kdo by byl schopný vytvořit jednoduché a estetické krabičky na odevzdání svatebních fotografií.

Primárně pracuji s těmito fotoprodukty: fotokrabičky s gravírovanými jmény, tištěné fotografie různých formátů a fotoknihy.

foto Lucie Urbanfoto Lucie Urbanfoto Lucie Urbanfoto Lucie Urbanfoto Lucie Urban
Ověřeno zákazníky