Lenka Střílková

Lenka Střílková

Miluju svojí práci, zejména rozmanitost a náhled na svět, který mi dává. Každé focení přináší jiné světlo, unikátní příležitosti a nové možnosti.

Lenka Střílková

Něco osobního o Lence:
Už od mala jsem všude pobíhala s foťákem v ruce a potřebovala zachytit okamžiky a emoce. Fascinovalo mě světlo. Dříve jsem byla zastánce černobílé fotografie, teď už mám ráda i svojí barevnou, ke které jsem si dlouho hledala cestu.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Dojíždí po celé České republice.

Co máš na focení ráda?
Kresbu světla, unikátnost každého okamžiku, práci s lidmi, nové příležitosti. U Ženského portrétu miluji práci se strukturou, tělem a světlem. Také tvořím projekty, kde se skrz fotku dostaneme blíž k sobě; vystavuji, fotím na analog, miluju autoportréty.

foto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílková

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Záleží na situaci, ale většinou spíše portrétní. Ovšem i během portrétního focení se stahuji do pozadí a dokumentuji, co probíhá. To bývají nádherné okamžiky.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Vždycky jsem byla při portrétním focení hodně komunikativní, je mě všude plno :D. Při reportážní fotografii – např. při svatbě jsem vždy připravená k akci a snažím se vymýšlet pro každého něco originálního. S klienty jednám otevřeně a na rovinu, fotky při focení konzultujeme. Před focením si vždy na klientku vyhradím prostor, abychom se blíže seznámili, to dělá na fotkách hodně :).

foto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílková

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Nejčastěji vyvolávané fotografie na fotopapír SILK – ty jsou fantastické! Dále využívám a nabízím velkoformátový tisk, kalendáře, leporela a fotoknihy.

foto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílkováfoto Lenka Střílková
Ověřeno zákazníky