Kateřina Zajíčková

Kateřina Zajíčková

Odjakživa jsem „pejsková“ a obecně „zvířátková“. Kromě toho, že jsem odjakživa měla psy, jsem taky domů věčně tahala nemocná a ztracená zvířata. Když jsem pak v roce 2013 propadla kouzlu fotografie, napadlo mě, proč vlastně oba své koníčky nespojit – a tak od té doby fotím hlavně zvířata a různé akce s nimi spojené. Nejraději samozřejmě psy, ale vítáno je u mě i jakékoli jiné čtyř – nebo vícenohé (klidně dokonce beznohé) zvíře.

Kateřina Zajíčková

Něco osobního o Kateřině:
„Abych to měla pestré, věnuju se profesně několika různým oborům. Mým hlavním oborem je literatura (pracuju jako bibliograf), ale není mi kromě fotografie cizí ani grafika nebo výpočetní technika. Těžko se tomu věří, ale jsou to obory, které se až překvapivě dobře doplňují :). Ve volném čase hlavně ráda čtu, učím se cokoli nového (opravdu cokoli), chodím do divadla a na dlouhé procházky – hlavně místy, kde to neznám a můžu se toulat, kam mě nohy zrovna donesou.“

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Praha a přilehlé okolí.

Co máš na focení ráda?
Snažím se vždycky v první řadě zachytit dojem nebo atmosféru, až v řadě druhé realitu. Líbí se mi, že snímky můžu po vyfocení ještě dál přetvářet, aby co nejlépe vystihovaly nejen to, jak člověk nebo zvíře vypadá, ale také co vyzařuje zevnitř. A v neposlední řadě jsem si navzdory tomu, že jsem velký introvert, oblíbila i možnost během focení poznávat další pejskaře. Spousta z nich mi vypráví příběhy ze života s jejich parťákem, veselé i smutné. I podle toho pak fotky upravuju.

foto Kateřina Zajíčkováfoto Kateřina Zajíčková

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Určitě portrétní.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Pro mě je při focení nejdůležitější autentičnost. Při setkání s klienty si na nic nehraju – jsem prostě jen holka, která má stejně jako oni ráda zvířata, a přesně to promítám i do svých fotek. Od počátku se snažím budovat přátelskou atmosféru a během focení si povídáme o všem možném. Nevyhýbám se ani těžkým tématům. Řada lidí ke mně přichází se starými a nemocnými zvířátky, jejichž čas se blíží. A já je nechávám o tom mluvit, protože jim to společnost nastavená na pozitivitu často neumožňuje.

foto Kateřina Zajíčkováfoto Kateřina Zajíčková

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Nejčastěji jsou to tištěné kusové fotografie, ale i fotoobrazy nebo jiné foto na stěnu.

foto Kateřina Zajíčkováfoto Kateřina Zajíčkováfoto Kateřina Zajíčkováfoto Kateřina Zajíčkováfoto Kateřina Zajíčková
Ověřeno zákazníky