Sleva na školní foto, sleva 20% na foto na stěnu.
Kateřina Kotoučková

Kateřina Kotoučková

V roce 2015 jsem vyhrála největší československou fotografickou soutěž – Fotograf roku ČR/SR Junior. V roce 2022 jsem byla vybrána do TOP 25 evropských mladých svatebních fotografů do 25 let. První svatbu jsem nafotila v 17 letech, byť jsem svatby vlastně původně fotit ani nechtěla. Od té doby jsem zaznamenala přes 100 svateb a nespočet rodin. Vrací se ke mně spokojení klienti, pořád na sobě pracuju a pořád mi to dělá radost!

Kateřina Kotoučková

Něco osobního o Kateřině:
Jsem milovnice života, emocí, které jsou jeho součástí, západů slunce a dobrého světla ve fotkách i v životě. Je mi poměrně čerstvě 26 let a už od základní školy jsem věděla, kam chci v životě směřovat a šla za tím. Vystudovala jsem multimédia, ale nejvíc mi zůstala blízká fotka. Vyzkoušela jsem si práci baristky, recepční, asistentky marketingu a PR i redaktorky a fotografky pro Deník, ale u všech těch zaměstnání jsem pracovala na tom, abych jednou mohla být tam, kde teď – na volné noze. :)

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Na Blanensku, Brněnsku, jižní Moravě, Vysočině, v Jeseníkách a Beskydech.

Co máš na focení ráda?
Kromě toho, že mě to naplňuje a baví, se mi se moc líbí myšlenka, že tu po mně něco zůstane. Něco krásného, navždy uchovaného a v tom kus mě. Stejně jako já si prohlížím fotky u svých prarodičů, jednou si tak fotky mnou vyfocené budou prohlížet něčí (pra)vnoučata. Možná nebudou vědět, kdo je vyfotil, ale předají nějakou emoci – rozesmějí, rozpláčí... a ta představa takového přesahu mojí práce je hezká :).

foto Kateřina Kotoučkováfoto Kateřina Kotoučková

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Spíše reportážní. Portréty mi nedělají problém, vždy si s lidmi dokážu povídat, uvolnit je, rozesmát, "napojit se na ně", pomoct trošku napózovat, když je třeba, ale nejraději mám reportážní styl – "jen" zachycovat věci tak, jak se dějí.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Řekla bych, že ano. Není to asi fígl, ale osobní přístup. Jsem sama sebou a to samé dovoluji jim. Nechci po nich, aby si hráli na někoho jiného, oblékali si něco nepřirozeného nebo chodili se mnou na místa, která jim nejsou příjemná nebo k nim nemají žádný vztah. S dětmi je mi navíc taky přirozené komunikovat, takže snáz dokážu přenést jejich autenticitu a hravost do fotek.

foto Kateřina Kotoučkováfoto Kateřina Kotoučková

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Nabízím tištěné fotografie, fotoknihy a fotoobrazy. Ne v rámci standardního balíčku, ale jako něco navíc, co si mohou sami objednat, když budou chtít.

foto Kateřina Kotoučkováfoto Kateřina Kotoučkováfoto Kateřina Kotoučkováfoto Kateřina Kotoučkováfoto Kateřina Kotoučková
Ověřeno zákazníky