Sleva na školní foto.
Jan Dvořák

Jan Dvořák

Jsem svatební a portrétní fotograf z Kamenice nad Lipou, malého města na Vysočině. Od roku 2020 Fomei ambasador. Fotit jsem začal už na střední škole, někdy v roce 1998, tenkrát ještě s analogovými fotoaparáty. Focení lidí se stalo mou životní vášní a nakonec i povoláním.

Jan Dvořák

Něco osobního o Honzovi
Jsem táta od rodiny, se ženou Lenkou máme dvě malé děti Patrika a Klárku. V roce 2022 jsme se přestěhovali do Nové Cerekve u Pelhřimova, kde aktuálně dokončujeme stavbu rodinného domu a fotostudia, které plánuji po dokončení a zařízení pronajímat fotografům a pořádat zde workshopy a kurzy.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Nemám preferovanou oblast. Rád cestuji a poznávám nová místa.

Co máš na focení rád?
Lidi, mám rád práci s lidmi. Baví mne zastavovat čas a uchovávat pomíjivou lidskou krásu a vzácné okamžiky.

foto Jan Dvořákfoto Jan Dvořák

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Něco přesně mezi. Dle aktuální situace a nálady.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Samozřejmě, když bych neměl, těžko bych se focením lidí uživil. Na každém kurzu opakuji, že portrétní fotograf je v první řadě psycholog. Když nezvládne komunikaci s lidmi a nedokáže je zbavit stresu a zařídit aby se cítili příjemně, tak je mu veškerá technika a znalosti k ničemu. Dobrou fotku prostě neudělá.

foto Jan Dvořákfoto Jan Dvořák

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Všechny... K některým svatbám dávám fotoknihy už v ceně a všem ostatním klientům vkládám do on-line galerie slevový kód a odprezentuji dostupné produkty. K tomu účelu mám vzorovou fotoknihu, leporelo, booklet a vzhledem k tomu, že aktuálně dokončujeme výstavbu nového studia, rád bych sem pořídil i vzorové velkoformátové tisky a plátna.

foto Jan Dvořákfoto Jan Dvořákfoto Jan Dvořákfoto Jan Dvořákfoto Jan Dvořák
Ověřeno zákazníky