Jakub Plšek

Jakub Plšek

Miluju vyprávět příběhy. Nejraději fotkou, protože ta vydá za tisíc slov. Snažím se fotit tak, abych zachytil daný okamžik jako záběr z filmu.

Jakub Plšek

Něco osobního o Jakubovi:
Mám tři životy. V tom prvním je moje rodina. V tom druhém pracuji v marketingové agentuře jako fotograf a retušér produktů. V tom třetím dělám to, co mě po rodině baví nejvíc – focení. Od mala jsem chtěl všechno fotit a točit. Fotky editovat, videa střihat a dělat klipy a filmy. To zůstalo dodnes a když jsem přemýšlel, co by mě po škole mohlo bavit, tak to bylo až směšně jednoduché. Přes různé pokusy a fotky pro známé jsem se k první zakázce dostal v roce 2018. Od té doby je to můj denní chleba.

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Na Moravě, v Čechách a v Rakousku.

Co máš na focení rád?
Poznávání lidí a jejich příběhů. Pocit, že jim zanechám vzpomínku, kterou budou mít navždy. A že lidem (snad) ukápne slza, když se na fotky podívají třeba za 25 let.

foto Jakub Plšekfoto Jakub Plšek

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Reportážní styl miluju, ale portrét je potřeba také zvládnout. Snad mi jde dobře obojí.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Asi jako spousta kolegů. Rozmluvím je, naladíme se na stejnou notu. Primárně je nechávám pohybovat se, chodit za ruku, objímat se. Tak aby si všímali jen sami sebe, mluvili spolu, škádlili se a tulili. Hlavně když budou sami sebou. O zbytek se postarám. Detaily, jako divně položené ruce nebo podbradek a další neduhy si pohlídám a zkoriguju.

foto Jakub Plšekfoto Jakub Plšek

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Vyvolávané fotky – menší i větší formáty. V dalším roce plánuji přidat svatební fotoknihu.

foto Jakub Plšekfoto Jakub Plšekfoto Jakub Plšekfoto Jakub Plšekfoto Jakub Plšek
Ověřeno zákazníky