Adéla Vraníková

Adéla Vraníková

Jsem fotografka, která svýma očima ráda pozoruje lásku. Není hezčí pocit, než když se přede mnou klienti uvolní a nechají mě fotit všechny emoce, které mezi sebou mají. Ráda fotím lásku, ať už tu partnerskou, nebo lásku k dětem. Každá láska je jedinečná a jsem moc vděčná, že u takových momentů můžu jako fotografka být.

Adéla Vraníková

Něco osobního o Adéle:
Jsem holka, kterou focení provázelo celý život. Pro jistotu jsem si ale zkusila i jiné obory, abych se k focení stejně zase mohla vrátit :-). Jsem citlivá a empatická, ráda pomáhám lidem a zvířátkům (v současné době jsem taková ježčí máma). Ve volném čase si ráda zalezu pod deku a čtu knížku. Miluju pozorovat západy slunce, protože je to pro mě strašně uklidňující. A nepohrdnu taky dobrým kafem a nějakým dortíkem :-).

Ve kterých koutech naší planety fotí?
Ve středočeském kraji, libereckém kraji a v Praze.

Co máš na focení ráda?
Na focení mám ráda to, že to lidi spojuje. Často je to jeden z momentů, kdy si na sebe lidi udělají čas a jsou spolu. Jsem ráda, že můžu být u toho a dokumentovat všechny jejich dokonalosti i nedokonalosti. Během svatebního focení občas slýchávám, že nejlepší část dne byla, když jsme spolu odešli fotit a novomanželé spolu mohli být sami a užít si ten čas pro sebe.

foto Adéla Vraníkováfoto Adéla Vraníková

Jsi spíš portrétní nebo reportážní typ fotografa?
Řekla bych, že spíš reportážní. Nerada lidi stavím během focení do nepřirozených pozic, mnohem radši si s nimi během focení povídám a čekám na správný moment.

Jak pracuješ s lidmi? Máš nějaké osobní fígle, přístup, díky kterému své klienty dokážeš naladit na společnou notu?
Snažím se být přátelská a netlačit na pilu. Od začátku focení si s klienty povídám, abych je lépe poznala a porozuměla jejich potřebám. Někdy to zabere a klienti se uvolní a někdy ne. Občas vypravím i vtipné historky z předchozích focení, abych je trochu uvolnila.

foto Adéla Vraníkováfoto Adéla Vraníková

Jaké fotoprodukty (od Kvalitních fotek) nabízíš svým klientům?
Téměř všechny :-). Každý klient ode mě dostává vytištěné fotky. K největšímu svatebnímu balíčku předávám i fotoknihu. Dále nabízím leporela a fotosešity. Ale největší úspěch má foto na dřevo a fotomagnetky, které dávám jako dárek.

foto Adéla Vraníkováfoto Adéla Vraníkováfoto Adéla Vraníková
Ověřeno zákazníky