Fotokniha KHIRIA

Fotokniha KHIRIA

To jsem takhle někdy začátkem března seděla na kávě s Eliškou Fischerovou, známou jako svatební fotografka Khiria. Povídaly jsme si o tom, jaké fotoknihy by mohla zařadit do své nabídky. Uvažovaly jsme o fotoknize potažené dýhou a plátnem, když Eliška vytáhla mobil a řekla „Počkej, něco ti ukážu…“.

Byla to „žurnálová“ fotokniha zabalená do kůže. Okamžitě bylo jasné, že tohle musíme v Kvalitnifotky.cz mít! Zamilovala jsem se a Elišce slíbila, že se téhle fotoknihy dočká…

Už ani nevím, jak to vzniklo, ale začaly jsme pak řešit, jak by mohla vypadat, aby byla alespoň trochu jiná než ta, co mi ukázala. Uvažovaly jsme o rozměru. Co 30x30 cm? O deskách. Budou z dýhy? A to celá bude pak zabalené do kůže? Ano! Idea byla na světě, nezbývalo nic jiného než ji zrealizovat. Naivně jsme si myslely, že to bude brnkačka.

Chvíli se nic nedělo, Eli už byla na knihu natěšená a já byla nervózní, že ji pořád nemáme hotovou. Že se nezačala realizovat už začátkem března bylo ale dobře! Na Festivalu svatebních fotografů v Litomyšli s námi totiž byl i náš nový designer Ondra, kterého jsme vám představili v rozhovoru z minulého týdne, a kterému jsem o naší idee pověděla. Okamžitě náš nápad shodil ze stolu se slovy „Je to překombinované, pojďme to vymyslet jinak!“.

Ondra akorát dokončoval vysokou školu, takže šla výroba fotoknihy inspirované Eliščiným nápadem stranou. V květnu se ale věci daly do pohybu a Ondra začal vyrábět prototypy. Finální verzi předcházelo 5-6 pokusů, zkoušel různé kůže, otevřenou vazbu, hřbet přelepený papírem a zpevněný plátnem. Všechny pokusné kousky měly klasickou předsádku, ale byly bez desek. Všechny předprodukční verze zkoušel s matným papírem. Pořád to ale nebylo ono. Nám se líbilo všechno, co Ondra vyrobil, ale on s tím spokojený nebyl.

Uběhl další měsíc a finální verze o rozměru 20x20 cm spatřila světlo světa! Je to krásný layflat paperback s celopapírovou obálkou z jednoho kusu papíru (jako obálka na fotoknize z fotky). Papír (280 g/m2), který byl na paperback použit u nás dostal pojmenování „sláma“, protože obsahuje slámovou drť. Vyroben byl německou papírnou GMUND a je možné jej opatřit nápisem z laserové gravírky. Jednoduchý kožený přebal, který není spojený s knihou a kožený pásek bez zapínání, do něhož je fotokniha zabalena pochází z české koželužny Josef Strnad Solnice. Jedná se o valchovanou hovězinu. Finální verze je vyrobena z fotopapíru velvet, který k celkovému vzhledu fotoknihy sedí nejlépe.

Tohle je naše nová a vysněná fotokniha, která vznikla na základě idey fotografky Khirie a úžasné práce našeho designéra Ondry. Ondra nemá rád slovo příběh, a tak říkejme, že je toto fotokniha s nejdelší a zároveň nejkrásnější historií. Žádná z našich fotoknih neměla takový vývoj a tahle je navíc zcela jiná než ty, které máme v dosavadní nabídce. Je výjimečná, měkká a na dotek příjemná. Je snová.

Elišce jsme fotoknihu dovezli osobně až do Prahy. Měla z ní neskutečnou radost, kterou si můžete v naší galerii fotek užít i vy. Této autorské fotoknize jsme dali, jak jinak, jméno Khiria.

Článek napsala naše Markeťačka Romča

Fotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIAFotokniha KHIRIA
Ověřeno zákazníky